• Error, no group ID set! Check your syntax!

Vilken kanal sänder Champions League på TV ikväll/idag? TV-tider!

Vilken kanal sänder Champions League på TV ikväll/idag? TV-tider!

Vilken kanal går Champions League på? Champions League på TV idag/ikväll!

Champions League TV-kanal? Vilken kanal sänder Champions League på TV ikväll? Vilken kanal sänder Champions League – Vilken kanal visar Champions League? Champions League matcher ikväll? Se Champions League ikväll på TV eller se CL-matcherna på nätet via live stream? Se Champions Leagues matcher ikväll hos Viaplay eller Viasats kanaler ifall du se CL-matcherna på TV istället. Se alla matcher live här!

Vilken kanal sänder Champions League på TV ikväll/idag? TV-tider!

Champions League 2019 TV – vilka kanaler sänder Champions League på TV?

Här hittar du vilka kanaler som sänder Champions League och var man kan se Champions League-finalen 2019.

För dig som undrar vart man kan se dessa Champions League-matcher under tisdags- och onsdagskvällen så har vi på Silly Season Sverige svarat på frågan “vilken kanal sänder Champions League idag” och även “vilken kanal sänder Champions League ikväll” och på vilka kanaler man kan se dessa CL-matcher, och vart man kan se matcherna på nätet.

Då Champions League är världens största klubblagsturnering där Europas absolut bästa lag är med är intresset enormt för fotbollsfansen världen även. Oavsett om det är i början av turneringen eller i utslagsfasen bjuds vi allt på stekheta matcher och det är inte ofta som vi går besvikna från en kväll när det varit Champions League på TV. Med spelare som Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Antoine Griezmann och Mohamed Salah är vi nästan alltid säkrade väldigt bra matcher och mål.

1000 kr riskfritt spel500% bonus300% bonus200% bonus
BetssonleovegasMobilebetComeOn
HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!

Vilken kanal sänder Champions League?

Vart sänds Champions League på TV idag? Vilken TV-kanal visar Champions League ikväll? Det är klart vilka som innehar de svenska TV-rättigheterna och sändningsrättigheterna för Champions League 2018/2019 till och med säsongen 2020/2021. Detta innebär även att det blir samma kanaler som kommer sända samtliga Champions League under de kommande säsongerna, inklusive TV-sändningarna för Champions League finalen 2019 i Sverige blir även på någon av Viasats kanaler.

Det är lätt att bli fast vid Champions League då man bjuds på underhållning i världsklass. Därför är så väldigt många som undrar vilken tv kanal visar Champions League och vem visar Champions League på TV? Något som är väldigt bra med turneringen är att allt finns på ett och samma ställe och att du kan välja vilken av matcherna du vill se.

Oavsett om du stöttar ett av de största lagen i turneringen eller ditt lokala lag finns möjligheten att se matcherna via sändningar på TV och streaming. Det tillägnas väldigt många kanaler och sändningar till Europas bästa fotboll och för dig som supporter eller fotbollsälskare är det bara att luta sig tillbaka hemma i soffan och välja den match du är mest intresserad av.

Vilken kanal sänder Champions League på TV ikväll-idag? TV-tider!

Vilka kanaler sänder CL på TV – Vilken kanal visar Champions League?

Vilken kanal visar Champions League? Vilken kanal det blir kommer förmodligen att variera. Viasat brukar sända Champions League på flera av sina svenska kanaler. Champions League kommer att sändas på någon av nedanstående Viasat kanaler.

Med störst sannolikhet blir det Viasat Sport Premium och Viasat Fotboll. De kommer visa majoriteten av CL-matcherna. Matchen som går på fri tv kommer visas på TV3 medan omgångens bästa matcher visas på Viasat Sport Premium. Inför varje Champions League-omgång kommer en stor TV-sändning att ske på TV3 drygt 45 minuter före avspark.

Som vanligt visar MTG(Viasat) samtliga matcher från världens bästa fotbollsturnering för klubblag och för att kunna ta del av hela utbudet krävs det att man har Viasats kanaler eller prenumererar på deras streaming sidor Viaplay där du får ta del av all europeisk toppfotboll samt flera andra väldigt attraktiva rättigheter så som NHL, Boxning, UFC och mycket annat.

Champions League på TV-sändning – TV-tider och kanaler Champions League sändningar

Vilken kanal går Champions League på TV? Här ser du alla kanaler och streamtjänster som kommer att visa Champions League.

Viasat kanaler

Beställ

ViaplayViaplay live streaming
TV3TV3
Viasat SportViasat Sport
Viasat Sport PremiumViasat Sport Premium
Viasat FotbollViasat Fotboll
Viasat HockeyViasat Hockey
Viasat MotorViasat Motor
Viasat XtraViasat Xtra

Vilken kanal sänder Champions League & Champions League stream live

Se Champions League stream – se matcherna via live streaming. För att se CL-matcherna via stream så krävs ett sportpaket hos Viaplay eller någon stream från någon utländsk TV-rättighetsinnehavare.

I Sverige måste man ha Viasat sportpaket för att se samtliga CL-matcher direkt via live stream på datorn eller mobilen. Här hittar du Champions League spelschema 2018/2019 samt hur mycket pengar Champions League-vinnaren får 2019.

Vilken kanal sänder Champions League - Vilken kanal visar Champions League

Spela på Champions League 2018/2019?

Ska du spela på Champions League 2019? Om ja, så ska du ta del av ett riskfritt spel på matchen från Unibet, bet365, Betsafe och Leo Vegas.

Odds Champions League vinnare 2019

Odds på Champions League vinnare? Nedan ser du oddset för Champions League vinnare per den 29 maj 2018 hos de största bettingbolagen.

Odds vinnare Champions League 2019Unibetbet365MobilebetLeoVegas
Manchester City5,255,505,505,25
FC Barcelona7,007,007,007,00
Juventus8,007,507,508,00
Bayern Munchen8,5011,0010,008,50
Paris Saint-Germain9,008,508,509,00
Real Madrid9,009,009,009,00
Liverpool12,0013,0013,0012,00
Atlético Madrid14,0013,0013,0014,00
Tottenham28,0021,0023,0028,00
Manchester United31,0029.0026,0031,00
Napoli71,0051.0041,0071,00
Roma71,0051.0051,0071,00
Borussia Dortmund81,0081.0051,0081,00
Inter81,0051.0067,0081,00
Valencia101,00151.00101,00101,00
FC Porto151,00101.0081,00151,00
Ajax201,00201.00201,00201,00
Benfica201,00151.00151,00201,00
Lyon201,00126.00101,00201,00
AS Monaco201,00201.00151,00201,00
Schalke 04251,00251.00101,00251,00
Shakhtar Donetsk301,00151.00201,00301,00
Galatasaray351,00251.00201,00351,00
PSV Eindhoven401,00251.00200,00401,00
CSKA Moskva501,00501.00501,00501,00
Hoffenheim501,00251.00151,00501,00
Lokomotiv Moskva501,00201.00251,00501,00
AEK Aten751,00751.00751,00751,00
Club Brugge751,00501.00751,00751,00
Röda Stjärnan751,00501.00751,00751,00
Young Boys751,001001.001001,00751,00
Viktoria Plzen1001,00501.00751,001001,00
100% bonus500% bonus100% bonus100% bonus
BethardCherrycasino sportBetfairbetsafe
HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!

Läs mer om Champions League

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply