Vilken kanal sänder Champions League på TV ikväll/idag? TV-tider! - Silly Season

Vilken kanal sänder Champions League på TV ikväll/idag? TV-tider!

Vilken kanal sänder Champions League på TV ikväll:idag? TV-tider!

Vilken kanal går Champions League? Champions League på TV idag/ikväll!

Champions League TV-kanal? Vilken kanal sänder Champions League på TV ikväll? Champions League matcher ikväll? Se Champions League ikväll på TV eller se CL-matcherna på nätet via live stream? Se Champions Leagues matcher ikväll hos Viaplay eller Viasats kanaler ifall du se CL-matcherna på TV istället. Se Champions League live här!

Här hittar du vilka kanaler som sänder Champions League och var man kan se Champions League-finalen 2018.

För dig som undrar vart man kan se dessa Champions League-matcher under tisdags- och onsdagskvällen så har vi på Silly Season Sverige svarat på frågan ”vilken kanal sänder Champions League idag” och även ”vilken kanal sänder Champions League ikväll” och på vilka kanaler man kan se dessa CL-matcher, och vart man kan se matcherna på nätet. Det är Viasats kanaler och Viaplay som gäller!

Champions League 2017 TV – vilka kanaler sänder Champions League på TV?

Vart sänds Champions League på TV idag? Vilken TV-kanal visar Champions League ikväll? Det är Viasat som innehar de svenska TV-rättigheterna och sändningsrättigheterna för Champions League 2017/2018 till och med säsongen 2020/2021. Detta innebär även att det blir Viasat kommer att sända samtliga Champions League på någon av Viasats svenska TV-kanaler och TV-sändningarna för Champions League finalen 2018 i Sverige blir även på någon av Viasats kanaler.

LIVEODDS
LIVEODDSLIVE STREAM
+ 1000 kr i bonus+ 1000 kr i bonus399 kr/mån
Live stream gratis hos UnibetLive stream gratis hos bet365Champions League live stream Viaplay live streaming
HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!Beställ här!

Vilken kanaler sänder CL på TV?

Vilken kanal det blir kommer förmodligen att variera, men Viasat brukar sända Champions League på flera av sina svenska kanaler. Champions League kommer att sändas på någon av nedanstående Viasat kanaler och med störst sannolikhet så blir det Viasat Sport Premium, Viasat Fotboll och Viaplay stream som kommer att visa majoriteten av CL-matcherna. Matchen som går på fri tv kommer visas på TV3 medan omgångens bästa matcher visas på Viasat Sport Premium. Inför varje Champions League-omgång kommer en stor TV-sändning att ske på TV3 drygt 45 minuter före avspark.

Som vanligt visar MTG(Viasat) samtliga matcher från världens bästa fotbollsturnering för klubblag och för att kunna ta del av hela utbudet krävs det att man har Viasats kanaler eller prenumererar på streamningtjänsten Viaplay där du får ta del av all europeisk toppfotboll samt flera andra väldigt attraktiva rättigheter så som NHL, Boxning, UFC och mycket annat.

Champions League på TV-sändning – TV-tider och kanaler Champions League sändningar

Vilken kanal går Champions League på TV? Här ser du alla kanaler och streamtjänster som kommer att visa Champions League.

Viasat kanaler

Beställ

ViaplayViaplay live streaming
TV3TV3
Viasat SportViasat Sport
Viasat Sport PremiumViasat Sport Premium
Viasat FotbollViasat Fotboll
Viasat HockeyViasat Hockey
Viasat MotorViasat Motor
Viasat XtraViasat Xtra

Champions League stream – live streaming

Se Champions League stream – se matcherna via live streaming. För att se CL-matcherna via stream så krävs ett sportpaket hos Viaplay eller någon stream från någon utländsk TV-rättighetsinnehavare. I Sverige så måste man ha Viaplay live streaming sportpaket för att se samtliga CL-matcher direkt via live stream på datorn eller mobilen. Här hittar du Champions League spelschema 2017/2018 samt hur mycket pengar Champions League-vinnaren får 2018.

Viaplay streaming

Viaplay har ett bra sportpaket erbjudande för 399kr/månad där man får se bland annat får se Champions League, Premier League, La Liga, Serie A, NHL och mycket mer. Här kan du beställa Viaplays sportpaket!

Vilken kanal sänder Champions League på TV ikva:ll:idag? TV-tider!

Spela på Champions League 2017/2018?

Ska du spela på Champions League 2018? Om ja, så ska du ta del av ett riskfritt spel på matchen från Unibet, bet365, Ladbrokes och Expekt.

Spela på Champions League finalen 2018?

Ska du spela på Champions League finalen 2018? Om ja, så ska du ta del av ett riskfritt spel på matchen från Unibet, bet365, Expekt och Ladbrokes.

Nedan finner ni odds på de lag som är störst favoriter att ha hem turneringen som avgörs i Kiev 26 maj.

Odds Champions League vinnare 2018

Odds på Champions League vinnare? Nedan ser du oddset för Champions League vinnare per den 3 juli 2017 hos de största bettingbolagen.

Champions League League final odds: Vem vinner Champions League 2017/2018? 
 UnibetBet365ExpektLeoVegas
Barcelona7,506,006,006,00
Real Madrid5,256,006,006,00
Bayern München7,506,506,006,00
Juventus13,0010,0010,0010,00
Manchester City13,0013,0013,0013,00
Chelsea16,0013,0015,0012,00
Manchester United15,0017,0015,0016,00
Paris St Germain8,0017,0017,0012,00
Atlético Madrid17,0015,0015,0018,00
Borussia Dortmund34,0030,0025,0036,00
Liverpool26,0026,0025,0026,00
Tottenham36,0026,0025,0026,00
Monaco67,0034,0040,0034,00
Sevilla46,0051,0050,0051,00
Napoli46,0051,0050,0051,00
Rb Leipzig81,0051,0060,0051,00
As Roma101,0051,0050,0050,00
Fc Porto101,0067,0080,0080,00
Benfica101,0067,0080,0080,00
Tsg 1899 Hoffenheim151,00101,00150,00150,00
Besiktas 101,00100,00201,00
Sporting Clube De Portugal251,00151,00150,00151,00
Ajax151,00201,00200,00251,00
Shakhtar Donetsk251,00151,00200,00401,00
Feyenoord401,00201,00250,00401,00
Spartak Moscow401,00201,00200,00 
Nice401,00101,00150,00 
Cska Moscow401,00201,00200,00 
Aek Athens  500,00 
Dynamo Kyiv601,00201,00200,00 
Fc Salzburg  200,00 
Anderlecht801,00251,00250,00 
Fc Viktoria Plzen501,001000,00 
Sk Slavia Praha501,001000,00 
Istanbul Basaksehir1001,00200,00 
Olympiakos1001,00201,00200,00 
Fc Basel1001,00201,00250,00 
Fc Copenhagen1001,00501,00  
Steaua Bucuresti1001,00500,00 
Celtic251,00501,00500,00 
Young Boys2001,00501,00500,00 
Club Brugge2001,00251,00250,00 
Viitorul Constanta2001,001001,001000,00 
Malmö FF4001,00501,001000,00 
Rosenborg4001,00501,001000,00

 

LIVEODDS
SPELA LIVE HOS BET365
RISKFRITT
RISKFRITT
+ 1000 kr i bonus
+ 1000 kr i bonus
+ 1000 kr riskfritt+ 1000 kr riskfritt
Live stream gratis hos UnibetLive stream gratis hos bet365Expekt riskfritt spel upp till 1000 krFå upp till 1000 kr i bonus hos Ladbrokes
HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!Spela riskfritt!Spela riskfritt!

Läs mer om Champions League