• Error, no group ID set! Check your syntax!

Vem vinner skytteligan i Champions League 2018? Odds Vinnare 2018/19!

Vem vinner skytteligan i Champions League 2018? Odds Vinnare 2017/18!

Vem vinner skytteligan i Champions League 2018/2019

Vem vinner skytteligan i Champions League 2018/2019? Vem blir Champions League skytteligavinnare? Blir det Cristiano Ronaldo och Lionel Messi igen? Just dessa två stjärnor är de som var skyttekungar i Champions League flest gånger. Se skytteliga-oddsen här =>

TIPS: Se Champions League på Viaplay =>

Vem vinner skytteligan i Champions League 2018? Odds Vinnare 2017-18!

Det är dags att blicka mot Champions League 2018/2019 och vem som kommer göra flest mål i turneringen. Självklart är namn som Messi, Cristiano, Suarez och Neymar med på listan. Men vad är oddsen på att respektive spelare ska göra flest mål? de går vi igenom nedan! Här kan du se spelschema för Champions League 2018/2019 och vilka som sänder Champions League på TV ifall du är nyfiken på vad som väntar de närmaste CL-dagarna.

#SpelareLagLeoVegasUnibetMål 2017/2018
1.Lionel MessiBarcelona6,006,006
2.Cristiano RonaldoJuventus6,506,5015
3.Sergio AgüeroManchester City9,009,004
4.Mohamed SalahLiverpool11,0012,0010
5.Robert LewandowskiBayern München13,0013,005
6.Edinson CavaniParis Saint-Germain13.0014.007
8.Antoine GriezmannAtlético Madrid24.0014.002
9.NeymarParis Saint-Germain15.0015.006
10.Harry KaneTottenham16.0026.007
11.Gareth BaleReal Madrid20.0019.003
12.Kylian MbappéParis Saint-Germain19.0019.004
13.Luis SuárezFC Barcelona22.0021.001
14.Romelu LukakuManchester United24.0024.005
15.Gabriel JesusManchester City29.0026.004

Se de senaste skytteliga-oddsen här =>

1000 kr riskfritt spel500% bonus300% bonus200% bonus
BetssonleovegasMobilebetComeOn
HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!

Champions League skytteliga 2018/2019 – uppdaterad

Här är Champions League skytteliga 2018/2019 – skytteligan uppdateras automatiskt.

100% bonus500% bonus100% bonus100% bonus
BethardCherrycasino sportBetfairbetsafe
HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!

Här hittar du våra listor med Champions League skytteliga 2018/2019 och Champions League skytteliga genom tiderna som är full av statistik och besvarar frågor såsom vem som gjort flest mål i Champions League genom tiderna, vem som gjort flest mål i Champions League under en match eller vem som gjort flest mål i Champions League under en säsong m.m.Champions League skytteliga genom tiderna.

Ronaldo och Messi har vunnit flest gånger hittills under 2000-talet

Cristiano Ronaldo och Lionel Messi är de stjärnor som varit skyttekungar i Champions League länge och de har har lagt beslag på skytteliga-titeln i Champions League sedan 2007. Cristiano Ronaldo har vunnit Champions Leagues skytteliga tre gånger och Lionel Messi fyra gångar. Skall någon annan spelar ta skytteliga-titeln från stjärnduon denna säsong? Som det ser ut så är Artem Dzyuba, Luis SuarezRobert Lewandowski och Thomas Müller som har en chans att ta titeln från Cristiano Ronaldo som ligger närmast att ta titeln denna säsong jämfört med Messi.

Läs mer om Champions League

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply