Vem vinner skytteligan i Champions League 2020? Odds Vinnare 2020/21!

Vem vinner skytteligan i Champions League

Vem vinner skytteligan i Champions League 2020/2021

Vem vinner skytteligan i Champions League 2020/2021? Vem blir Champions League skytteligavinnare? Blir det Cristiano Ronaldo och Lionel Messi igen? Just dessa två stjärnor är de som var skyttekungar i Champions League flest gånger. Se skytteliga-oddsen här =>

Vem vinner skytteligan i Champions League
Det är dags att blicka mot Champions League 2020/2021 och vem som kommer göra flest mål i turneringen. Självklart är namn som Messi, Cristiano, Suarez och Neymar med på listan. Men vad är oddsen på att respektive spelare ska göra flest mål? de går vi igenom nedan! Här kan du se spelschema för Champions League och vilka som sänder Champions League på TV ifall du är nyfiken på vad som väntar de närmaste CL-dagarna.

#SpelareLagLeoVegasUnibetMål 2019/20
1.Marcus RashfordManchester United6,006,00
2.Robert LewandowskiBayern München6,506,5015
3.Lionel MessiFC Barcelona9,009,00
4.Erlind HaalandBorussia Dortmund11,0012,0010
5.Duvan ZapataAtalanta13,0013,00
6.Romelu LukakuInter13.0014.00
8.Kylian MbappéParis Saint-Germain24.0014.005
9.Álvaro MorataJuventus15.0015.00
10.Sergio AgüeroManchester City16.0026.00
11.Moise KeanParis Saint-Germain20.0019.00
12.NeymarParis Saint-Germain19.0019.00
13.Cristiano RonaldoJuventus22.0021.004
14.Mohamed SalahLiverpool24.0024.004
15.Karim BenzemaReal Madrid29.0026.005

Se de senaste skytteliga-oddsen här =>

Champions League skytteliga 2020/2021 – uppdaterad

Här är Champions League skytteliga 2020/2021 – skytteligan uppdateras automatiskt.

Här hittar du våra listor med Champions League skytteliga 2020/2021 och Champions League skytteliga genom tiderna som är full av statistik och besvarar frågor såsom vem som gjort flest mål i Champions League genom tiderna, vem som gjort flest mål i Champions League under en match eller vem som gjort flest mål i Champions League under en säsong m.m.Champions League skytteliga genom tiderna.

Vem vinner skytteligan i Champions League? CR7 eller Messi?

Cristiano Ronaldo och Lionel Messi är de stjärnor som varit skyttekungar i Champions League länge och de har har lagt beslag på skytteliga-titeln i Champions League sedan 2007. Cristiano Ronaldo har vunnit Champions Leagues skytteliga tre gånger och Lionel Messi fyra gånger. Skall någon annan spelar ta skytteliga-titeln från stjärnduon denna säsong? Som det ser ut så är Robert Lewandowski som har en chans att ta titeln från Cristiano Ronaldo som ligger närmast att ta titeln denna säsong jämfört med Messi.

Läs mer om Champions League

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply