• Error, no group ID set! Check your syntax!

Vem vinner Champions League 2019? Vinnare odds 2018/19!

Vem vinner Champions League 2018/19?

Vem vinner Champions League 2018/2019 odds? Champions League har nu nått utslagsfasen av turneringen. Efter ett gruppspel där de bästa lagen tagit sig vidare är det dags för dubbelmöte där endast ett av lagen kan gå vidare till nästa omgång av turneringen. Samtliga favoriter till att vinna turneringen har gått vidare till nästa fas och det är nu vi kommer få se de riktigt heta matcherna, som avgörs över ett dubbelmöte. Se Champions League live hos Viaplay!

I Champions League-finalen 2016 fick vi se ett Madridderby där Real Madrid slog Atlético Madrid efter straffläggning. Vinsten var Reals andra på tre år och även säsongen 2018/2019 är man favoriter till att ta hem guld i turneringen, detta tillsammans med ligarivalerna FC Barcelona och Bayern Munchen där den sistnämnde klubben med Carlo Ancelotti ska försöka ta hem sitt första CL-guld sen 2013 då man slog Borussia Dortmund i finalen. I finalen 2017 slog man Juventus med hela 4-1 i final, en match där Cristiano Ronaldo gjorde tre mål.

I den senaste finalen som spelades i maj 2018 var det återigen Real Madrid som drog det längsta strået. Då slog man Liverpool med 2-1.

Vem vinner Champions League 2019? Vinnare odds 2018:19!

Odds vinnare Champions League 2019 per den 1 juni 2018

Nedan ser du hur Unibet, bet365, Expekt, Betsson och Betsafe odds för Champions League vinnare av titeln ser ut per den 10 juli 2018.

Vilka vinner Champions League 2018/2019? Så här ser senaste oddsen ut för vinnare Champions League-titeln:

Odds vinnare Champions League 2019Unibetbet365MobilebetLeoVegas
Manchester City6,003,556,006,00
Real Madrid6,506,006,006,00
Bayern München8,006,506,006,00
FC Barcelona8,0010,0010,0010,00
Paris Saint-Germain8,00
13,0013,0013,00
Juventus9,0013,0015,0012,00
Atlético Madrid16,00
17,0015,0016,00
Liverpool18,0017,0017,0012,00
Manchester United18,0015,0015,0018,00
Tottenham24,0023,0025,0036,00
Napoli51,0026,0025,0026,00
Borussia Dortmund61,0026,0025,0026,00
AS Roma61,00
34,0040,0034,00
Inter67.0051,0050,0051,00
Valencia67,0051,0050,0051,00
Shakhtar Donetsk126,0051,0060,0051,00
Benfica151,0051,0050,000,00
Lyon151,0067,0080,0080,00
AS Monaco151,0067,0080,0080,00
FC Porto151,00
101,00150,00150,00
Schalke 04151,00 101,00100,00201,00
Hoffenheim201,00151,00150,00151,00
Galatasaray251,00201,00200,00251,00
Ajax401,00
151,00200,00401,00
FC Basel401,00201,00250,00401,00
Fenerbahce401,00
201,00200,00
CSKA Moskva501,00101,00150,00
Dynamo Kiev501,00201,00200,00
PSV501,00251,00 500,00
Spartak Moskva601,00
201,00200,00
Lokomotiv Moskva751,00301,00 200,00
Red Bull Salzburg751,00251,00250,00
Club Brugge1001,00501,001000,00
CFR Cluj1201,00501,001000,00
Celtic1201,001001,00200,00
Dinamo Zagreb1201,00
201,00200,00
FC Midtjylland1201,00201,00250,00
Legia Warszawa1201,00501,00300,00
Young Bous1201,001001,00500,00
Ludogorets Razgrad1501,00501,00500,00
Standard Liege1501,00
501,00500,00
Qarabag2001,00251,00250,00
Röda stjärnan Belgrad2001,00
1001,001000,00
Malmö FF2501,00501,001000,00
Bate Borisov2501,00501,001000,00

Se senaste oddsen här =>

Vem vinner Champions League 2019? Vinnare odds 2018:19!

Vilka vinner Champions League 2019?

2018/2019 är en väldigt intressant säsong och det återstår vilka som visar sig vara starkast i det långa loppet. Vem vinner sin grupp? Vem tar sig till kvartsfinal och semifinalerna i Champions League 2019? Den 1 juni får vi även reda på vem som vinner då det är då finalen spelas.

Vilka vinner Champions League 2019 i år?

Frågan är då vem vinner Champions League 2018/2019? Sett till hur oddsen såg ut då vi skapade denna lista i maj 2018 var det några få lag som spelbolagen bedömde som givna titelkandidater. Då var Barcelona, Bayern München, Atlético Madrid och Real Madrid som spelbolagen bet365, Unibet, Betsafe och Expekt trodde var de givna titelkandidater denna Champions League-säsong.

SPEL & LIVEODDSSPEL & LIVEODDS
RISKFRITT
RISKFRITTLIVE STREAM HD*
+ 1000 kr i bonus (18+, R&V)+ 1000 spelkrediter i bonus (18+, R&V)+ 1000 kr riskfritt (18+, R&V)+ 1000 kr i bonus (18+, R&V)0, 99 & 399 kr/mån
Champions League Odds Vinnare + live betting och stream UnibetChampions League Odds Vinnare + live betting och stream bet365Champions League Odds Vinnare + live betting och stream ExpektbetsafeChampions League live stream Viaplay live streaming
HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!SPELA RISKFRITT!SPELA NUBESTÄLL HÄR!

*Prova Viaplay gratis i en månad. Ingen bindningstid. Du behöver sportpaketet Viaplay Sport för att se Champions League.

Champions League odds 2018/2019

Sett till oddsen som bettingbolagen bet365, Unibet, Betsafe, betfair och Expekt givit för en Champions League seger så sticker oddsen på Real Madrid ut. Det spanska huvudstadslaget är favoriter till att ta hem segern och det återstår att se om man blir första lag att vinna turneringen tre år i rad.

Odds att vinna Champions League 2019

Nedanstående siffror är från 2017/2018 års säsong. Så fort ny information är tillgänglig kommer vi att uppdatera!

Odds Champions League vinnareVinnareNår finalenTopp 1-4
1Real Madrid1,852,201,42
2Juventus2,002,751,57
3Bayern München5,502,751,57
4Atlético Madrid9,004,501,90
5Barcelona12,005,502,20
6Manchester City12,005,502,30
7Borussia Dortmund13,007,002,45
8Arsenal26,0012,005,50
9PSG31,0012,006,00
10Sevilla41,0018,007,00
11Leciester51,0021,008,00
12Monaco81,0041,0014,00
13Napoli81,0031,0014,00
14Bayern Leverkusen101,0051,0018,00
15Benfica101,0051,0018,00
16Porto101,0051,0018,00

Se uppdaterade odds här =>

Odds att vinna Champions League gruppen

Nedan finner ni hur grupperna såg ut oddsen för gruppspelet utan endast fokuserat på oddsen för en seger av hela turneringen istället. Så här såg du ut när det begav sig.

Nedanstående siffror är från 2017/2018 års säsong. Så fort ny information är tillgänglig kommer vi att uppdatera!

Grupp A: Paris Saint-Germain, Arsenal, Basel, Ludogorets.
Grupp B: Benfica, Napoli, Dynamo Kiev, Besiktas.
Grupp C: FC Barcelona, Manchester City, Borussia Mönchengladbach, Celtic.
Grupp D: Bayern München, Atletico Madrid, PSV Eindhoven, Rostov.
Grupp E: CSKA Moskva, Bayer Leverkusen, Tottenham, Monaco.
Grupp F: Real Madrid, Borussia Dortmund, Sporting Lissabon, Legia Warszawa.
Grupp G: Leicester, Porto, Club Brügge, FC Köpenhamn.
Grupp H: Juventus, Sevilla, Lyon, Dynamo Zagreb.

Odds Champions league vinnare 2018/2019

Vinnarodds Champions League 2018/2019

Nedanstående siffror är från 2017/2018 års säsong. Så fort ny information är tillgänglig kommer vi att uppdatera!

Vem vinner Champions LeagueVilket lag vinner Champions League 2018/2019? Nedan är oddsen för samtliga lag i Champions League 2018/2019 per den 29 maj 2018.

Så här ser senaste oddsen ut för vinnare Champions League-titeln:

Odds vinnare Champions League 2019Unibetbet365MobilebetLeoVegas
Manchester City6,003,556,006,00
Real Madrid6,506,006,006,00
Bayern München8,006,506,006,00
FC Barcelona8,0010,0010,0010,00
Paris Saint-Germain8,00
13,0013,0013,00
Juventus9,0013,0015,0012,00

Vem vinner Champions League 2019?

SPEL & LIVEODDSSPEL & LIVEODDS
RISKFRITT
RISKFRITTLIVE STREAM HD*
+ 1000 kr i bonus (18+, R&V)+ 1000 spelkrediter i bonus (18+, R&V)+ 1000 kr riskfritt (18+, R&V)+ 1000 kr i bonus (18+, R&V)0, 99 & 399 kr/mån
Champions League Odds Vinnare + live betting och stream UnibetChampions League Odds Vinnare + live betting och stream bet365Champions League Odds Vinnare + live betting och stream ExpektbetsafeChampions League live stream Viaplay live streaming
HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!SPELA RISKFRITT!SPELA NUBESTÄLL HÄR!

Champions League odds uppdaterade 29 maj 2018. Fler Champions League odds kommer inom kort! Se även Uefa.com för statistik.

* Ingen bindningstid. Du behöver sportpaketet Viaplay Sport för att se Champions League.

Läs mer om Champions League 2018/2019

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply