• Error, no group ID set! Check your syntax!

Vem vinner Champions League 2019? Vinnare odds 2018/19!

Vem vinner Champions League 2018/19?

Vem vinner Champions League 2018/2019 odds? Champions League har nu nått utslagsfasen av turneringen. Efter ett gruppspel där de bästa lagen tagit sig vidare är det dags för dubbelmöte där endast ett av lagen kan gå vidare till nästa omgång av turneringen. Samtliga favoriter till att vinna turneringen har gått vidare till nästa fas och det är nu vi kommer få se de riktigt heta matcherna, som avgörs över ett dubbelmöte. Se Champions League live hos Viaplay!

I Champions League-finalen 2016 fick vi se ett Madridderby där Real Madrid slog Atlético Madrid efter straffläggning. Vinsten var Reals andra på tre år och även säsongen 2018/2019 är man favoriter till att ta hem guld i turneringen, detta tillsammans med ligarivalerna FC Barcelona och Bayern Munchen där den sistnämnde klubben med Carlo Ancelotti ska försöka ta hem sitt första CL-guld sen 2013 då man slog Borussia Dortmund i finalen. I finalen 2017 slog man Juventus med hela 4-1 i final, en match där Cristiano Ronaldo gjorde tre mål. I den senaste finalen som spelades i maj 2018 var det återigen Real Madrid som drog det längsta strået. Då slog man Liverpool med 2-1.

Nu är det dags för en ny upplaga av turneringen. Det ska bli spännande att se vem som vinner!

Vem vinner Champions League 2019? Vinnare odds 2018:19!

Odds vinnare Champions League 2019 per den 18 september 2018

Nedan ser du hur Unibet, bet365, Expekt, Betsson och Betsafe odds för Champions League vinnare av titeln ser ut per den 10 juli 2018.

Vilka vinner Champions League 2018/2019? Så här ser senaste oddsen ut för vinnare Champions League-titeln:

Odds vinnare Champions League 2019Unibetbet365MobilebetLeoVegas
Manchester City5,255,505,505,25
FC Barcelona7,007,007,007,00
Juventus8,007,507,508,00
Bayern Munchen8,5011,0010,008,50
Paris Saint-Germain9,008,508,509,00
Real Madrid9,009,009,009,00
Liverpool12,0013,0013,0012,00
Atlético Madrid14,0013,0013,0014,00
Tottenham28,0021,0023,0028,00
Manchester United31,0029.0026,0031,00
Napoli71,0051.0041,0071,00
Roma71,0051.0051,0071,00
Borussia Dortmund81,0081.0051,0081,00
Inter81,0051.0067,0081,00
Valencia101,00151.00101,00101,00
FC Porto151,00101.0081,00151,00
Ajax201,00201.00201,00201,00
Benfica201,00151.00151,00201,00
Lyon201,00126.00101,00201,00
AS Monaco201,00201.00151,00201,00
Schalke 04251,00251.00101,00251,00
Shakhtar Donetsk301,00151.00201,00301,00
Galatasaray351,00251.00201,00351,00
PSV Eindhoven401,00251.00200,00401,00
CSKA Moskva501,00501.00501,00501,00
Hoffenheim501,00251.00151,00501,00
Lokomotiv Moskva501,00201.00251,00501,00
AEK Aten751,00751.00751,00751,00
Club Brugge751,00501.00751,00751,00
Röda Stjärnan751,00501.00751,00751,00
Young Boys751,001001.001001,00751,00
Viktoria Plzen1001,00501.00751,001001,00

Se senaste oddsen här =>

Vem vinner Champions League 2019? Vinnare odds 2018:19!

Vilka vinner Champions League 2019?

2018/2019 är en väldigt intressant säsong och det återstår vilka som visar sig vara starkast i det långa loppet. Vem vinner sin grupp? Vem tar sig till kvartsfinal och semifinalerna i Champions League 2019? Den 1 juni får vi även reda på vem som vinner då det är då finalen spelas.

Vilka vinner Champions League 2019 i år?

Frågan är då vem vinner Champions League 2018/2019? Sett till hur oddsen såg ut då vi skapade denna lista i maj 2018 var det några få lag som spelbolagen bedömde som givna titelkandidater. Då var Barcelona, Bayern München, Atlético Madrid och Real Madrid som spelbolagen bet365, Unibet, Betsafe och Expekt trodde var de givna titelkandidater denna Champions League-säsong.

1000 kr riskfritt spel500% bonus300% bonus200% bonus
BetssonleovegasMobilebetComeOn
HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!

Champions League odds 2018/2019

Sett till oddsen som bettingbolagen bet365, Unibet, Betsafe, betfair och Expekt givit för en Champions League seger så sticker oddsen på Real Madrid ut. Det spanska huvudstadslaget är favoriter till att ta hem segern och det återstår att se om man blir första lag att vinna turneringen tre år i rad.

Odds att vinna Champions League 2019

Odds Champions League vinnareVinnareNår finalenTopp 1-4
1Manchester City5,256,005,25
2FC Barcelona7,008,004,75
3Juventus8,009,005,00
4Bayern Munchen8,509,004,00
5Paris Saint-Germain9,008,005,50
6Real Madrid9,0010,004,75
7Liverpool12,0011,006,00
8Atlético Madrid14,0014,005,00
9Tottenham28,00–––
–––
10Manchester United31,0031,0010,00
11Napoli71,00––––––
12AS Roma71,00––––––
13Borussia Dortmund81,00––––––
14Inter81,00––––––
15Valencia101,00––––––
16FC Porto151,00––––––

Se uppdaterade odds här =>

Odds att vinna Champions League gruppen

Nedan finner ni hur grupperna såg ut oddsen för gruppspelet utan endast fokuserat på oddsen för en seger av hela turneringen istället. Så här såg du ut när det begav sig.

Grupp A: Atlético Madrid, Club Brugge, Borussia Dortmund, AS Monaco
Grupp B: Tottenham, FC Barcelona, PSV Eindhoven, Inter
Grupp C: Napoli, Liverpool, Paris Saint-Germain, Röda Stjärnan
Grupp D: FC Porto, Galatasaray, Lokomotiv Moskva, Schalke 04
Grupp E: Bayern Munchen, Ajax, AEK Aten, Benfica
Grupp F: Lyon, Shakhtar, Hoffenheim, Manchester City
Grupp G: CSKA Moskva, Real Madrid, AS Roma, Viktoria Plzen
Grupp H: Juventus, Young Boys, Manchester United, Valencia

Odds Champions league vinnare 2018/2019

Vinnarodds Champions League 2018/2019

Vem vinner Champions League? Vilket lag vinner Champions League 2018/2019? Nedan är oddsen för samtliga lag i Champions League 2018/2019 per den 18 september 2018.

Vem vinner Champions League 2019?

100% bonus500% bonus100% bonus100% bonus
BethardCherrycasino sportBetfairbetsafe
HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!

Champions League odds uppdaterade 18 september 2018. Fler Champions League odds kommer inom kort! Se även Uefa.com för statistik.

* Ingen bindningstid. Du behöver sportpaketet Viaplay Sport för att se Champions League.

Läs mer om Champions League 2018/2019

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply