• Error, no group ID set! Check your syntax!

Odds Champions League final 2019? Oddset vinnare 2018/19!

Odds Champions League final 2019? Oddset vinnare 2018/19!

Odds Champions League final 2019?

Odds Champions League final 2019? Oddset Champions League-final vinnare 2019? Det är nu klart vilka lag som kommer spela i Champions League-finalen. Det är inte klart vilka som möts i 2019 års final. Det är dock många frågor man ställer sig inför detta stormöte. Real Madrid är regerande mästare och återstår att se om man kan bli första lag någonsin att vinna Champions League fyra år i rad. 2016 slog man lokalrivalerna Atlético Madrid på San Siro efter straffar. 2017 slog man Juventus med 4-1 och 2018 slog man Liverpool med 3-1.

I semifinalerna senast ställdes Real Madrid mot Bayern Munchen samtidigt som Liverpool spelade mot AS Roma. Efter fyra välspelade matcher stod det klart att det blev Madrid och Liverpool som mötte varandra i CL-finalen 2018. Frågan är vem som kommer att ta sig till final och vinna den 1 juni 2019? Då spelas finalen i Madrid. Se Champions League live här =>

Odds Champions League final 2019? Oddset vinnare 2018:19!

Odds Champions League final – Oddsen Champions League final 2019

Nedan ser du hur Unibet, bet365, Expekt, Betsson och Betsafe odds för Champions League vinnare av finalen ser ut per den 10 juli 2018. Så här ser senaste oddsen ut för vinnare Champions League-finalen:

Odds vinnare Champions League 2019Unibetbet365MobilebetLeoVegas
Manchester City5,255,505,505,25
FC Barcelona7,007,007,007,00
Juventus8,007,507,508,00
Bayern Munchen8,5011,0010,008,50
Paris Saint-Germain9,008,508,509,00

Se senaste oddsen här =>

1000 kr riskfritt spel500% bonus300% bonus200% bonus
BetssonleovegasMobilebetComeOn
HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!

Oddset Champions League-final vinnare 2019 – Odds Champions League final

Odds Champions League final? Vinnare Champions League-finalen enligt odds? Vi har nu sett kvalomgångarna, gruppspelet och samtliga dubbelmöten i Champions League 2019. Det enda som står kvar är finalen, en final som kommer bli otroligt spännande. Både Liverpool och Real Madrid har vunnit sina respektive inhemska ligor och nu är det dags att ta reda på vem av de som ska vinna denna titel. Detta år spelas turneringen med mindre förskjutning, detta då man har VM att ta hänsyn till. Finalen spelas den 1 juni på Estadio Metropolitano i Madrid, Spanien. Det är där vi kommer få reda på svaret på frågan vem och vilka vinner Champions League 2019?

Frågan är då vem vinner Champions League 2019 Sett till hur oddsen såg ut då vi skapade denna, efter semifinalerna 2018 var det några få lag som spelbolagen bedömde som givna titelkandidater. Tidigare var Barcelona, Bayern München, Atlético Madrid och Real Madrid de som spelbolagen bet365, Unibet, Betsafe och Expekt trodde var de givna titelkandidater denna Champions League-säsong. Nu är det dock endast Real Madrid och Liverpool kvar.

Odds Champions League final 2019? Oddset vinnare 2018/2019!

Vem vinner Champions League 2019 – Barça och Real Madrid turas om?

Efter att ha tagit hem CL 2018 är Real Madrid nu även favoriter hos spelbolagen bet365, Unibet, Betsafe, betfair och Expekt att vinna CL även 2019, precis som man gjorde 2014, 2016, 2017 och 2018, trots att det är svårt att vinna turneringen tre gånger inom loppet av tre år. Det återstår att se om man kan vinna turneringen FYRA år i rad.

Odds Champions League final 2019? Oddset vinnare 2018/2019!

Champions League odds 2019 – Odds Champions League final

Sett till oddsen som bettingbolagen bet365, Unibet, och Expekt givit för en Champions League seger så sticker fyra lag ut. Enligt spelbolagen är det Man City, Barca, Juventus och Bayern Munchen som är favoriter

Odds att ta sig till Champions League-finalen 2019

Här är oddsen på de största lagen som bettingbolagen tror kommer ta sig till finalen. Vi har valt att ta med de 16 första lagen som marknadens största spelbolag och betting sidor tror kommer ha en chans att ta sig till final och vinna titeln i slutet av säsongen. Det finns många duktiga lag som gör upp om titeln och det återstår att se om Real Madrid kan ta hem titeln igen.

Man gjorde det 2014, 2016, 2017 och 2018 och frågan är om man kommer göra det även i år. Man har ett väldigt bra lag men då bland Barcelona, PSG och Manchester City kommer göra allt för att få lyfta trofén. De två sistnämnda har aldrig vunnit och frågan är om man kommer att göra det denna gång. Eller kommer man tvingas vänta till nästa säsong igen för att kunna försöka på nytt?

Det är nästan alltid samma lag som är favoriter till att ta hem guldet. Topp 4 är Manchester City, Real Madrid, Bayern och Barcelona.

Odds Champions League final

Odds vinnare Champions League 2019Unibetbet365MobilebetLeoVegas
Manchester City5,255,505,505,25
FC Barcelona7,007,007,007,00
Juventus8,007,507,508,00
Bayern Munchen8,5011,0010,008,50
Paris Saint-Germain9,008,508,509,00
Real Madrid9,009,009,009,00
Liverpool12,0013,0013,0012,00
Atlético Madrid14,0013,0013,0014,00
Tottenham28,0021,0023,0028,00
Manchester United31,0029.0026,0031,00
Napoli71,0051.0041,0071,00
Roma71,0051.0051,0071,00
Borussia Dortmund81,0081.0051,0081,00
Inter81,0051.0067,0081,00
Valencia101,00151.00101,00101,00
FC Porto151,00101.0081,00151,00
Ajax201,00201.00201,00201,00
Benfica201,00151.00151,00201,00
Lyon201,00126.00101,00201,00
AS Monaco201,00201.00151,00201,00
Schalke 04251,00251.00101,00251,00
Shakhtar Donetsk301,00151.00201,00301,00
Galatasaray351,00251.00201,00351,00
PSV Eindhoven401,00251.00200,00401,00
CSKA Moskva501,00501.00501,00501,00
Hoffenheim501,00251.00151,00501,00
Lokomotiv Moskva501,00201.00251,00501,00
AEK Aten751,00751.00751,00751,00
Club Brugge751,00501.00751,00751,00
Röda Stjärnan751,00501.00751,00751,00
Young Boys751,001001.001001,00751,00
Viktoria Plzen1001,00501.00751,001001,00

Odds Champions League final 2019? Oddset vinnare 2018/2019!

Oddsen Champions League final 2019

Vinnarodds Champions League 2019

Vilket lag vinner Champions League finalen 2019? Nedan är oddsen för Champions League-finalen 2019. Så här ser senaste oddsen ut för vinnaren av Champions League-finalen:

Vilka vinner Champions League 2018/2019?    
 Unibetbet365MobilebetLeoVegas
Manchester City6,003,556,006,00
Real Madrid6,506,006,006,00
Bayern München8,006,506,006,00
FC Barcelona8,0010,0010,0010,00
Paris Saint-Germain8,00
13,0013,0013,00
Juventus9,0013,0015,0012,00
Atlético Madrid16,00
17,0015,0016,00
Liverpool18,0017,0017,0012,00
Manchester United18,0015,0015,0018,00

Odds Champions League final 2019

100% bonus500% bonus100% bonus100% bonus
BethardCherrycasino sportBetfairbetsafe
HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!

Champions League odds uppdaterade 18 september 2018. Fler Champions League odds kommer inom kort! Se även Uefa.com för statistik.

Läs mer om Champions League 2019

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply