Liverpool – Manchester United – startelva, laguppställning & H2H-statistik inför Liverpool vs Man United match 17/10, Premier League 2016!

Liverpool - Manchester United - startelva, laguppställning & H2H-statistik inför Liverpool vs Man United match 17/10, Premier League 2016!

The Reds vs The Red Devils: inför stormötet Liverpool mot Man United

Liverpool mot Man United ikväll i Premier League 2016? Sett till det bästa oddset hos Unibet och bet365 för Liverpool (2.17) och Man United (3.60) så förväntas Liverpool att vinna mot Man United i det första stormötet mellan lagen denna säsong. Se Liverpool vs Man United live här =>

MISSA INTE: Pengarna tillbaka + 200% i bonus hos Unibet =>

Hur ser de förväntade startelvorna ut i Liverpool vs Man United-matchen? Vad väljer Liverpool och Man United för laguppställning? Vem vinner enligt oddsen? Odds Liverpool vs Man United? Liverpool förväntas vinna oddset hos Unibet och bet365 för Liverpool (2.17) och Man United (3.60).

BÄST BONUSBÄST BONUSEUROPEISK LIGAFOTBOLL
+ 1500 kr i bonus+ 1000 kr i bonus399 kr/MÅN
1500 kr i EM-bonus + live streaming gratis hos UnibetLive stream gratis hos bet365Se Liverpool - Manchester United Premier League på Viaplay
HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!BESTÄLL HÄR!

Liverpool vs Man United Premier League 2016

Här du förutsättningarna inför det mötet mellan Liverpool och The Red Devils med Jose Mourinho och Jürgen Klopp i spetsen under ikväll, denna måndagskväll, 17 oktober 2016. Det är inte långt kvar tills det smäller då Liverpool tar emot Man United på Anfield kl. 21:00. Titta på Liverpool mot Manchester United live online ifall du inte kan se matchen live på plats i Anfield.

Liverpool vs Man United odds – vem vinner ikväll?

Det är svårt att hitta en mycket bättre match än när två stora PL-lag möts. Både Liverpool och Man United ligger högt upp i publikligan 2016 och det blir en kamp på läktaren mellan två av Premier Leagues största supporterklubbar, Liverpools The Reds fans och Man Uniteds The Red Devils.

(1) Odds Liverpool vinner (1): 2.17
=> Bäst odds Liverpool vinner (1): 8.00

(x) Odds Oavgjort (X): 3.50

(2) Odds Manchester United vinner (2): 3.60
=> Bäst odds Manchester United vinner (2): 11.00

Odds gardering: (1X) 1.34 (12) 1.33 & (2X) 1.73

Odds både Liverpool och United gör mål: JA (1.62) NEJ (2.25)

Totalt mål: Över 2,5 (1.77) Under 2,5 (2.08)

Du hittar de senaste oddsen här =>

Liverpool vs Manchester United laguppställning & startelvor (trolig)

LIVE STREAM GRATISLIVE STREAM GRATISRISKFRITT SPEL
RISKFRITT
+ 1000 kr i bonus+ 1000 kr i bonus+ 1000 kr i bonusspel
+ 1000 kr riskfritt
Live stream gratis hos UnibetLive stream gratis hos bet365Få upp till 1000 kr i bonusspel hos LadbrokesExpekt riskfritt spel upp till 1000 kr
HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!SPELA RISKFRITT!SPELA RISKFRITT!

Laguppställning Liverpool vs Manchester United (trolig)

Laguppställning Liverpool Manchester United? Vad kommer Liverpool och Manchester United att välja för laguppställning inför kvällens PL-match. Nedan går vi igenom förväntad laguppställning inför matchen Liverpool vs Man United.

Liverpool vs Manchester United startelva – troliga startelvor

Startelvor Liverpool Manchester United? Vilka spelare kommer att ingå Liverpool och ManUnited startelvor. Nedan går vi igenom den troliga startelvan inför kvällens toppmöte mellan Liverpool och Manchester United. När de officiella startelvorna presenterats uppdateras information nedan med lagens officiella startelvor.

Liverpools startelva mot Man United (trolig)

Så lär Liverpools startelva mot Man United bli (4-3-3): Karius; Clyne, Matip, Lovren, Miller; Can, Henderson, Coutinho; Mané, Sturridge, Firmino

Man Uniteds startelva mot Liverpool (trolig)

Så lär Manchester Uniteds startelva mot Liverpool bli (4-2-3-1): De Gea; Valencia, Bailly, Smalling, Shaw; Herrera, Pogba, Mata; Rashford, Ibrahimovic, Martial

Tabell inför Liverpool vs Man United

Liverpool ligger inför matchen på fjärde plats och kan vid vinst placera sig som delad ligaledare tillsammans med Manchester City och Arsenal på 19 poäng. Manchester United har halkat efter och ligger på sjunde plats, något som gör att Zlatan Ibrahimovic o co måste ta tre poäng för att hänga på i toppen och inte halka efter.

 PositionLagSpelade MatcherVinsterOavgjordaFörlusterGjorda MålInsläppta målPoäng
1Man City861119819
2Arsenal861119919
3Tottenham853013418
4Liverpool7511181016
5Chelsea851215916
6Everton843112615
7Man Utd741213813
8Southampton833210712
9Crystal Palace832311911
10Watford8323131311
11Bournemouth8323121211
12W. Bromwich82429810
13Leicester City82248148
14Burnley82156127
15West Ham Utd82159177
16Hull City82158207
17Middlesbrough81347116
18Stoke City81347166
19Swansea City81168154
20Sunderland80266152

Liverpool vs Man United Head-to-head (H2H) – tidigare möten & resultat i Premier League m.m.

Vem ska vinnare i Liverpool – Manchester United? Det är Liverpool som tar emot Man United Anfield och det går inte få det till en mer spännande match än vad det redan är. Liverpool kan hänga på i toppstriden vid vinst medan United behöver tre poäng för att inte halka efter.

Premier League 2015/2016
2016-01-17 15:05Liverpool – Manchester United0-1
2015-09-12 18:30Manchester United – Liverpool3-1
 
Premier League 2014/2015
2015-03-22 14:30Liverpool – Manchester United1-2
2014-12-14 14:30Manchester United – Liverpool3-0
 
Premier League 2013/2014
2014-03-16 14:30Manchester U – Liverpool0-3
2013-09-01 14:30Liverpool – Manchester U1-0 

Liverpool-Man United Premier League resultat

Liverpool-Man United Premier League resultat

Förra mötet mellan lagen spelades i mitten av januari månad tidigare i år och även detta var på Anfield. Resultatet skrevs till 0-1 efter mål av Wayne Rooney i slutskedet av matchen.

Liverpool Man United biljetter

Ifall du inte redan har köpt biljetter till Liverpool mot Man United-matchen så kan du köpa biljetter till matchen mot här.

Supporterinfo inför matchen Manchester United och Liverpool.

Premier League på TV och live stream

För dig som undrar Liverpool på TV idag och Manchester United på TV idag så är det Viasat Sport Premium / HD och Viaplay Sport kl. 21:00, sändningsstart 20:45. Se även Odds Liverpool – Man United vinnare och Liverpool Manchester United speltips. Kolla in speltips Liverpool Manchester United och speltips Hammarby Djurgården ifall du tänker tippa ikväll.

Viasat äger TV-rättigheterna och kommer att sända Premier League på TV och live stream. Se spelschema och TV-tider så blir det lätt för dig att hålla kolla på alla Alleuropeiska matcher på TV och live stream.

BÄST BONUSBÄST BONUSEUROPEISK LIGAFOTBOLL
+ 1500 kr i bonus+ 1000 kr i bonus399 kr/MÅN
1500 kr i EM-bonus + live streaming gratis hos UnibetLive stream gratis hos bet365Se Liverpool - Manchester United Premier League på Viaplay
HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!BESTÄLL HÄR!

Ifall du vill se europeisk elitsport så är Viaplay Sport. För endast 399 kr/månad så får du Premier League, NHL, La Liga, Serie A, Ligue 1, UFC Kolla gärna vad som ingår i Viaplay Sport!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply