Borussia Dortmund på TV idag – vilken kanal visar Borussia Dortmund match ikväll?

Borussia Dortmund på TV idag - vilken kanal visar Borussia Dortmund match ikväll?

 Borussia Dortmund match på TV idag / ikväll

Borussia Dortmund på TV idag? Se Dortmund gratis? Se Dortmund live? Borussia Dortmund Sverige? Vilken kanal visar Borussia Dortmund matchen ikväll? Borussia Dortmund Bundesliga-match idag kanal? För dig som vill se Borussia Dortmund spela nästa match och vill kunna se Borussia Dortmund matchen på TV ikväll så kan du vara lugn. Här får du reda på vart du se Borussia Dortmund på TV.

=> Se och spela på Alexander Isaks och Dortmunds matcher i Bundesliga här =>

Borussia Dortmund TV tider vs vilken kanal se Dortmunds matcher?

Vilken kanal kan man se Dortmunds matcher? Här kan du kolla på Borussia Dortmund TV tablå och TV tider. Nedan går vi igenom när Borussia Dortmund nästa match går på TV idag och ikväll samt vilken tid och vilken kanal som visar Borussia Dortmund match ikväll på TV samt live stream.

Nedan ser du spelschema, speltid och spelordning för Borussia Dortmunds matcher för både tyska Bundesliga och Champions League. Du kan besöka den här sidan för att ladda ner hela den officiella spelordningen för Borussia Dortmund under hösten 2016 och våren 2017. Det bästa alternativet för att SE & SPELA på Borussia Dortmund och resterande Bundesliga-matcher är hos Unibet!

LIRA & TITTA PÅ BUNDESLIGA
STÖRST BONUS vs 100%
CL LIVE STREAM!
+ 1000 kr i bonus+ 2000 kr i bonus
399 kr/månad
Live stream gratis hos UnibetFå 2000 kr i bonus hos betfairManchester United på TV idag : ikväll - vilken kanal, live stream, gratis?
Se & Spela på Bundesliga!Hämta bonus!Beställ här!

Borussia Dortmund match vilken kanal?

Borussia Dortmund vilken kanal? Vilken kanal sänder Borussia Dortmund ikväll? Borussia Dortmund TV-tablå vs se Borussia Dortmund matcher på TV, live stream & spelschema 2017! Här har du Borussia Dortmunds fullständiga spelschema för alla Borussia Dortmund matcher under våren 2017 både i tyska ligan Bundesliga och Champions League.

Borussia Dortmund spelschema Bundesliga 2016/2017

Spelordningen släppts och spelschemat och alla veckors schema för samtliga matcher 2016-2017 finns här nedan och listas vecka för vecka och omgång för omgång. Då kan du se när alla Borussia Dortmunds matcher 2016/2017 går under säsongen.

Borussia Dortmund match ikväll

Spelprogrammet för Borussia Dortmund matcher under hösten 2016 och våren 2017 är spikade både i den tyska ligan och internationella matcher. Borussia Dortmund match ikväll? När spelar Borussia Dortmund nästa gång? Här är Borussia Dortmunds Bundesliga matcher och Champions League-matcher under våren 2017.

Dortmund är Tysklands näst största lag efter Bayern Munchen och trots att Jürgen Klopp lämnat laget har man fortsatt spela en fin och rolig fotboll som är en fröjd för ögat. I laget finns många unga spelare vilket passar svenske Alexander Isak perfekt.

Alexander Isak i Borussia Dortmund

Borussia Dortmund på TV idag - vilken kanal visar Borussia Dortmund match ikväll?

Måndagen den 23 januari stod det klart att Alexander Isak lämnar AIK för spel i Borussia Dortmund och höjer sin lön avsevärt. Till en början pratades det mycket om en flytt till Real Madrid men tillslut blev det Bundesliga som blev destinationen och AIK blir därmed drygt 90 miljoner kronor rikare efter försäljningen av anfallaren som endast är 17 år.

SE ÄVEN: Alexander Isak: ”Vet att jag kommer ta chansen”

Det återstår att se när den svenske anfallstalangen får chansen att debutera i sin nya klubb men då Dortmund satsar mycket på ungdomar kommer det troligen bli inom kort.

Borussia Dortmund vs Bayern Munchen – Der Klassiker

När spelar Borussia Dortmund vs Bayern Munchen? För dig som är nyfiken på när Der Klassiker spelas så hittar du information om detta här. Det första mötet mellan lagen spelades 29 november 2016 i en match som Dortmund vann med 1-0 efter mål av Pierre-Emerick Aubameyang.

DatumTv-tiderBorussia Dortmund matcherSE OCH SPELA!
2016-08-2715:30Borussia Dortmund vs FSV MainzSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2016-09-1018:30RB Leipzig vs Borussia DortmundSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2016-09-1715:30Borussia Dortmund vs DarmstadtSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2016-09-2020:00Wolfsburg vs Borussia DortmundSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2016-09-2320:30Borussia Dortmund vs FreiburgSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2016-10-0118:30Leverkusen vs Borussia DortmundSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2016-10-1420:30Borussia Dortmund vs Hertha BerlinSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2016-10-2215:30FC Ingolstadt vs Borussia DortmundSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2016-10-2918:30Borussia Dortmund vs Schalke 04Se Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2016-11-0515:30Hamburg vs Borussia DortmundSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2016-11-1918:30Dortmund vs Bayern MünchenSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2016-11-2615:30Eintracht Frankfurt vs DortmundSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2016-12-0315:30Dortmund vs MönchengladbachSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2016-12-1015:30FC Köln vs Borussia DortmundSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2016-12-1620:30Hoffenheim vs Borussia DortmundSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2016-12-2020:00Borussia Dortmund vs FC AugsburgSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2017-01-2115:30Werder Bremen vs Borussia DortmundSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2017-01-2917:30FSV Mainz vs Borussia DortmundSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2017-02-0418:30Borussia Dortmund vs RB LeipzigSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2017-02-1115:30Darmstadt vs Borussia DortmundSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2017-02-1815:30Borussia Dortmund vs WolfsburgSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2017-02-2515:30Freiburg vs Borussia DortmundSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2017-03-0415:30Borussia Dortmund vs LeverkusenSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2017-03-1115:30Hertha Berlin vs Borussia DortmundSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2017-03-1720:30Borussia Dortmund vs FC IngolstadtSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2017-04-0115:30Schalke 04 vs Borussia DortmundSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2017-04-0420:00Borussia Dortmund vs HamburgSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2017-04-0818:30Bayern München vs Borussia DortmundSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2017-04-1515:30Dortmund vs Eintracht FrankfurtSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2017-04-2115:30Mönchengladbach vs Borussia DortmundSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2017-04-2815:30Borussia Dortmund vs FC KölnSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2017-05-0515:30Borussia Dortmund vs HoffenheimSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2017-05-1315:30FC Augsburg vs Borussia DortmundSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365
2017-05-2015:30Borussia Dortmund vs Werder BremenSe Dortmund Gratis UnibetSe Dortmund Gratis bet365

Se Bundesliga

Hur kan man se Bundesliga? Du kan se samtliga Bundesliga-matcher på Internet, dator, mobil och Ipad genom att streama Dortmunds matcher hos betaltjänsten Eurosport Player. Du kan även se den samtidigt som du spelar hos Unibet eller Bet365.

Borussia Dortmund spelschema Champions League 2017

Borussia Dortmund Champions League spelschema 2017? När spelar Borussia Dortmund nästa Champions League-match?. Du kan se samtliga Borussia Dortmund matcher i Champions League via live stream hos Viaplay.

När spelar Borussia Dortmund nästa Champions League match? Borussia Dortmunds åkte ut efter ett dubbelmöte mot AS Monaco i kvartsfinalen.

DatumTV-tiderBorussia Dortmund matcher
i Champions League 2016/17
LivestreamLiveodds
2016-09-1420:45Legia Warszawa – Borussia DortmundSe Borussia Dortmund i Champions LeagueLivebetting unibet
2016-09-2720:45Borussia Dortmund vs Real MadridSe Borussia Dortmund i Champions LeagueLivebetting unibet
2016-10-1820:45Sporting Lissabon – Borussia DortmundSe Borussia Dortmund i Champions LeagueLivebetting unibet
2016-11-0220:45Borussia Dortmund – Sporting LissabonSe Borussia Dortmund i Champions LeagueLivebetting unibet
2016-11-2220:45Borussia Dortmund – Legia WarszawaSe Borussia Dortmund i Champions LeagueLivebetting unibet
2016-12-0720:45Real Madrid vs Borussia DortmundSe Borussia Dortmund i Champions LeagueLivebetting unibet
Åttondelsfinal
2017-02-1420:45Benfica vs Borussia DortmundSe Borussia Dortmund i Champions LeagueLivebetting unibet
2017-03-0820:45Borussia Dortmund vs BenficaSe Borussia Dortmund i Champions LeagueLivebetting unibet
 Kvartsfinaler
2017-04-1120:45 Borussia Dortmund vs AS MonacoSe Borussia Dortmund i Champions LeagueLivebetting unibet
2017-04-1920:45 AS Monaco vs Borussia Dortmund Se Borussia Dortmund i Champions LeagueLivebetting unibet

Odds Borussia Dortmund vinna Champions League 2017?

Alexander Isak och hans Borussia Dortmund är inte alltför dåligt rankade och har en stor chans att kunna ta hem hela turneringen, och om man jämför oddsen är det ingen tvekan om att de ligger väldigt bra till. Nedan finner ni odds på vinnare Champions League 2017.

LagBet365ExpektUnibet
FC Barcelona4,334,254,50
Bayern Munchen5,005,005,00
Real Madrid5,005,505,00
Atletico Madrid9,009,0011,00
Borussia Dortmund13,0013,0013,00
Manchester City11,0011,0014,00
Juventus15,0013,0013,00
Arsenal26,0022,0028,00
Paris St Germain41,0035,0031,00
Sevilla34,0040,0036,00
Leicester City51,0050,0061,00
AS Monaco81,0075,0071,00
Napoli81,0075,0081,00
FC Porto126,00100,00126,00
Benfica151,00125,00126,00
Bayer Leverkusen151,00125,00126,00

Se senaste oddsen hos Unibet här =>

SE & SPELA HOS UNIBET!
STÖRST BONUS vs 100%
SE HELA CL LIVE
+ 1000 kr i bonus+ 2000 kr i bonus
399 kr/månad
Live stream gratis hos UnibetFå 2000 kr i bonus hos betfairManchester United på TV idag : ikväll - vilken kanal, live stream, gratis?
SE & SPELA HOS UNIBET!Hämta bonus!Beställ här!

Spelschema för Bundesliga

Se hela spelschemat för tyska Bundesliga och för Bundesliga TV-tider 2017. Uppdateringar hittar du på Bundesligas hemsida.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply