Vem vinner skytteligan i Champions League 2018? Odds Vinnare 2017/18! - Silly Season

Vem vinner skytteligan i Champions League 2018? Odds Vinnare 2017/18!

Vem vinner skytteligan i Champions League 2018? Odds Vinnare 2017-18!

Vem vinner skytteligan i Champions League 2017/2018

Vem vinner skytteligan i Champions League 2017/18? Vem blir Champions League skytteligavinnare? Blir det Cristiano Ronaldo och Lionel Messi igen? Just dessa två stjärnor är de som var skyttekungar i Champions League flest gånger. Se skytteliga-oddsen här =>

TIPS: Se Champions League på Viaplay =>

Det är dags att blicka mot Champions League 2017/2018 och vem som kommer göra flest mål i turneringen. Självklart är namn som Messi, Cristiano, Suarez och Neymar med på listan. Men vad är oddsen på att respektive spelare ska göra flest mål? de går vi igenom nedan! Här kan du se spelschema för Champions League 2017/2018 och vilka som sänder Champions League på TV ifall du är nyfiken på vad som väntar de närmaste CL-dagarna.

#SpelareLagLeoVegasUnibetMål 2016/2017
1.Lionel MessiBarcelona4,504,5011
2.Cristiano RonaldoReal Madrid6,006,0012
3.Luis SuárezBarcelona7,0012,003
4.Robert LewandowskiBayern München10,0010,008
5.Kylian MbappéAS Monaco14,0014,006
6.NeymarBarcelona10.0010.004
7.Pierre-Emerick AubameyangBorussia Dortmund26.0026.007
8.Edinson CavaniParis Saint-Germain7.007.008
9.Antoine GriezmannAtlético Madrid51.0051.006
10.Sergio AgüeroManchester City26.0026.005
11.Gonzalo HiguaínJuventus41.0041.005
12.Harry KaneTottenham51.0051.002
13.Marco ReusBorussia DortmundSe OddsSe Odds4
14.Radamel FalcaoAS Monaco46.0046.005
15.Marcus RashfordManchester United71.0071.00

Se de senaste skytteliga-oddsen här =>

SPELA PÅ CL HÄR!
SPELA PÅ CL HÄR!LIVE STREAM HD*
+ 1000 kr i bonus+ 1000 kr i bonus399 kr/mån
Live stream gratis hos UnibetLive stream gratis hos bet365Champions League live stream Viaplay live streaming
HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!BESTÄLL HÄR!

*Ingen bindningstid så du kan säga upp Viaplay Sport på direkten ifall du endast vill se någon enstaka CL-match live stream via Viaplay.

Champions League skytteliga 2017/2018 – uppdaterad

Här är Champions League skytteliga 2017/2018 – senast uppdaterad efter finalen i Cardiff.

#SpelareLagMål
1Cristiano RonaldoReal Madrid12
2Lionel MessiBarcelona11
3Edinson CavaniParis Saint-Germain8
 Robert LewandowskiBayern München8
5Pierre-Emerick AubameyangBorussia Dortmund7
6Antoine GriezmannAtlético Madrid6
 Kylian MbappeMonaco6
8Dries MertensNapoli5
 FalcaoMonaco5
 Gonzalo HiguaínJuventus5
 Karim BenzemaReal Madrid5
 Sergio AgüeroManchester City5
13André SilvaPorto4
 Ángel Di MariaParis Saint-Germain4
 Arda TuranBarcelona4
 Marco ReusBorussia Dortmund4
 Mesut ÖzilArsenal4
 NeymarBarcelona4
 Paulo DybalaJuventus4
 Riyad MahrezLeicester4
 Saúl ÑíguezAtlético Madrid4
 Theo WalcottArsenal4

 

SPELA PÅ CL HOS UNIBET!
SPELA PÅ CL HOS BET365!LIVE STREAMING HD
+ 1000 kr i bonus+ 1000 kr i bonus399 kr/mån
Live stream gratis hos UnibetLive stream gratis hos bet365Champions League live stream Viaplay live streaming
HÄMTA BONUS!HÄMTA BONUS!BESTÄLL HÄR!

Här hittar du våra listor med Champions League skytteliga 2017/18 och Champions League skytteliga genom tiderna som är full av statistik och besvarar frågor såsom vem som gjort flest mål i Champions League genom tiderna, vem som gjort flest mål i Champions League under en match eller vem som gjort flest mål i Champions League under en säsong m.m.Champions League skytteliga genom tiderna.

Ronaldo och Messi har vunnit flest gånger hittills under 2000-talet

Cristiano Ronaldo och Lionel Messi är de stjärnor som varit skyttekungar i Champions League länge och de har har lagt beslag på skytteliga-titeln i Champions League sedan 2007. Cristiano Ronaldo har vunnit Champions Leagues skytteliga tre gånger och Lionel Messi fyra gångar. Skall någon annan spelar ta skytteliga-titeln från stjärnduon denna säsong? Som det ser ut så är Artem Dzyuba, Luis SuarezRobert Lewandowski och Thomas Müller som har en chans att ta titeln från Cristiano Ronaldo som ligger närmast att ta titeln denna säsong jämfört med Messi.

Läs mer om Champions League