Vem vinner VM 2018? Odds – vem vinner fotbolls VM 2018!

Vem vinner VM 2018? Odds!

Vilka vinner VM 2018? Odds!

Vem vinner VM 2018? Vilka vinner VM 2018? Ska du tippa vinnaren i VM 2018? Det finns många som ställer sig frågan då det inte är helt lätt att veta hur det står till. Vissa gör det för att spela på vinnare av fotbolls-VM 2018 medan andra endast gör det för intresset skull. Hur som helst har alla sina favoriter. Det kan vara på grund av många anledningar. Det kan vara att du gillar en spelare väldigt mycket. Eller att du har kopplingar till ett land. Som gör att du hejar på de lite extra.

Vem vinner fotbolls VM 2018?

Det finns många som har åsikter om vem de tror vinner VM 2018, men några som brukar vara överens är spelbolagen. De största spelbolagen i Sverige verkar rörande överens om vilka som vinner VM 2018. Inför världsmästerskapen har de största bettingsidorna gått ut med sina slutlig vinnare VM odds. Det är vilka lag som de tror kommer ha störst chans på att plocka hem pokalen.

Att Sverige vinner VM 2018 (176.00) är något något vi får hålla som önsketänkande. Då det ska krävas ett ännu större mirakel än det som skedde på Friends Arena och San Siro. De blågula må ha mäktat med ett mirakel mot Italien. Men att göra det flera gånger om känns inte speciellt troligt. Det är dock inget omöjligt. Ifall du ska tippa på Sverige som vinnare så bör du utnyttja bra oddsbonusar eller bästa oddsbonusar såsom free bets och riskfritt spel för att minska dina risker.

Vem vinner VM 2018? Odds!

Tar vi en titt på den Svenska VM-truppen må det inte finnas några superstjärnor i truppen, men efter insatserna i kvalet har hoppet stigit Sverige lyckades nämligen vinna över Frankrike och spela oavgjort mot Holland för att därefter slå ut självaste Italien i playoff.

Till en början får Sverige nöja sig med att gå in i turneringen som underdog, något som även oddset på att Sverige vinner VM 2018 tyder på. Att Sverige VM i Ryssland har höga odds De ligger på allt från 71.00 till 176.00 beroende på vilket spelbolag du väljer.

Vem vinner VM 2018 Odds

Vem vinner fotbolls vm 2018?

Vem vinner VM 2018? Gräver man djupt i frågan ”vilka vinner VM 2018från spelbolagens odds och perspektiv får man en bra översikt. Alla svenska betting sidor har med största sannolikhet analyserat allt som snurrar kring frågan vilka vinner VM 2018 och det går ofta bra att lita på de.

Det är alltid några länder som sticker ut iför VM. Speciellt när man tittar på vem vinner fotbolls-VM 2018” och vad oddsen ligger på. Då det är VM samlas alla de bästa lagen från hela fotbollsvärlden för att göra upp om den åtråvärda VM-pokalen. Allt kan hända under ett VM då det är flera faktorer som kan påverka. Så här innan turneringen finns det dock fem lag som är större favoriter än de andra att vinna.

Precis som alltid är Brasilien (6,50) och Tyskland (6.00) som står där längst fram som favoriter. Inför VM 2018 i Ryssland är även Frankrike (6.50) ett av de tre lag som spelbolagen tror mest på. Denna trio kommer med nästan all säkerhet att ta sig längst i turneringen. Det finns dock två länder med väldigt bra trupper som kommer kunna utmana. Det är även mästarna från 2010 Spanien (8.50) och stjärnspäckade Argentina (9.00) med Leo Messi i spetsen som redan nu nosar på pokalen som man kommer göra upp om under sommaren 2018.

Vem vinner fotbolls vm 2018

Vem vinner VM 2018?

När det kommer till att spela på VM 2018 är detta de spelbolag med bäst odds. Så ifall du är nyfiken på vem vinner fotbolls VM 2018 så har du oddsen här:

VM vinnare 2018?Unibetbet365betsafe
BrasilienBrasilien vinnare odds fotbolls VM 20186.006.006.50
TysklandTyskland vinnare odds fotbolls VM 20186.006.006.00
FrankrikeFrankrike vinnare odds fotbolls VM 20186.506.006.50
SpanienSpanien vinnare odds fotbolls VM 20188.508.008.00
ArgentinaArgentina vinnare odds fotbolls VM 20189.009.009.00
BelgienBelgien vinnare odds fotbolls VM 201814.0013.0015.00
EnglandEngland vinnare odds fotbolls VM 201821.0021.0021.00
PortugalPortugal vinnare odds fotbolls VM 201821.0021.0021.00
KroatienKroatien vinnare odds fotbolls VM 201831.0034.0035.00
RysslandRyssland vinnare odds fotbolls VM 201841.0041.0041.00
UruguayUruguay vinnare odds fotbolls VM 201841.0041.0041.00
ColombiaColombia vinnare odds fotbolls VM 201851.0041.0034.00
PolenPolen vinnare odds fotbolls VM 201861.0067.0065.00
SerbienSerbien vinnare odds fotbolls VM 201861.00126.00101.00
MexikoMexiko vinnare odds fotbolls VM 201871.00101.0071.00
SchweizSchweiz vinnare odds fotbolls VM 201871.0051.0081.00
SverigeSverige vinnare odds fotbolls VM 201871.0076.00176.00
PeruPeru vinnare odds fotbolls VM 2018126.00201.00251.00
DanmarkDanmark vinnare odds fotbolls VM 2018151.00201.00151.00
IslandIsland vinnare odds fotbolls VM 2018151.00151.00150.00
JapanJapan vinnare odds fotbolls VM 2018151.00151.00151.00
NigeriaNigeria vinnare odds fotbolls VM 2018151.00151.00151.00
IrlandIrland vinnare odds fotbolls VM 2018176.00201.00301.00
MarockoMarocko vinnare odds fotbolls VM 2018176.00401.00501.00
SenegalSenegal vinnare odds fotbolls VM 2018176.00201.00501.00
AustralienAustralien vinnare odds fotbolls VM 2018201.00401.00501.00
EgyptenEgypten vinnare odds fotbolls VM 2018251.00151.00351.00
SydkoreaSydkorea vinnare odds fotbolls VM 2018301.00201.00301.00
Costa RicaCosta Rica vinnare odds fotbolls VM 2018351.00251.00351.00
TunisienTunisien vinnare odds fotbolls VM 2018351.00501.00501.00
IranIran vinnare odds fotbolls VM 2018401.00251.00401.00
PanamaPanama vinnare odds fotbolls VM 2018401.00 1001.001001.00
HondurasHonduras vinnare odds fotbolls VM 2018501.001001.001251.00
SaudiarabienSaudiarabien vinnare odds fotbolls VM 2018501.001001.00751.00
Nya ZeelandNya Zeeland vinnare odds fotbolls VM 2018  1500.00

Vem vinner VM i fotboll 2018?

Vilka vinner VM 2018?vilket lag vinner Fotbolls VM 2018? Det är väldigt svårt att svara på frågan vem vinner i fotboll 2018. Det räcker med att ta en titt på 2014 års upplaga. Då Tyskland lyckades köra över Brasilien och vinna med hela 7-1, detta i Brasilien. Förutom de klara favoriterna finns det även flertalet som ligger och lurar precis bakom topp 5.

Ett land vi lärt oss att inte underskatta är Portugal. Sommaren 2016 lyckades de nämligen komma till final efter endast en vinst under ordinarie speltid, detta mot Wales. Finalen avgjorde Eder mot Frankrike i förlängningen och det är inte omöjligt att historien upprepar sig.

Så vem vinner VM 2018 ifall det inte blir spelbolagens favoriter Frankrike (6.50), Tyskland (6.00), Spanien (8.50) eller England (21.00) som tar hem detta VM-guld? Spanien vann VM 2010, men givetvis ska man inte dra alltför stora slutsatser. Detta var åtta år sen. Nu är det nya lag och nya förutsättningar som gäller.

De tyska spelarna har briljerat och kommit långt på både Europa League och Champions League. Likaså gäller för de franska spelarna. Portugal (21.00) är tillsammans med Belgien (14.00) och England (21.00) de tre lag som kan överraska bakom Brasilien, Tyskland, Frankrike, Spanien och Argentina.

Vilka vinner VM 2018

Vem vinner VM 2018? Odds!

Så vem vinner VM 2018? Vilka vinner VM 2018? Tar vi en titt på vinnarodds VM 2018 är det Tyskland som är favoriter. Något man gjorde i Brasilien för fyra år sen. Samtliga bettingbolag är överens om både favoritskapet och oddskvoten och har satt oddset på 6.00, i alla fall när det kommer till Unibet, bet365 och betsafe. Det är inget snack om att Die Mannschaft är favoriter att bli världsmästare igen. Under det senaste decenniet har talangutvecklingen gått spikrakt uppåt i Tyskland. Något som gett mängder av duktiga spelare och tränare. Flera av de kommer spela för Tyskland i sommar.

Ett exempel är att man vann Confederations Cup sommaren 2017. Detta med en B-betonad trupp från framför allt Bundesliga. Då slog man Australien, Chile och Kamerun innan man fick gå upp på podiet och lyfta pokalen. Detta gjorde man alltså utan sina största stjärnor i laget. Frågan är hur bra Tyskland är när de största namnen ansluter till sommarens turnering.

Spela på Fotbolls VM? Här hittar du allt om betting sidor med live streamlivebetting och  betting online. Mer info om turneringen hittar du på FIFA.com.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply